Merhaba Arkadaşlar,

Bilindiği gibi TV lerin HD den FULL HD ve sonrasında 4K ya geçişleri aşamasında switcher modelleri de bunu takip etmek için yeni teknolojiler üretmek zorunda kaldı.
Full HD görüntünün data büyüklüğü sebebiyle HDMI üzerinden maksimum 15 metrelere kadar görüntü aktarımı mümkündü. Daha uzun mesafelere görüntü ses ve otomasyon kontrol komutlarını taşıyabilmek için HDBT teknolojisi icat edildi.

Bu sayede Full HD video, Surround Ses, RS-232,IR,ethernetUSB gibi datalar te CAT6 üzerinden 100 m mesafeye , fiber üzerinden 300 m mesafelere kadar aktarılabildi.

Fakat bu sistem tüm projelerde çok kolay uygulanabilir değildi. Eski binalarda yeniden kablo çekmek çok ciddi bir sorun teşkil etmekteydi.

Bunu çözmek için Wyrestrom Network HD ailesini ortaya çıkardı. Bu sayede artık yeni bir kablo çekimi yapmadan var olan internet (network hattı) üzerinden PC, medya server, uydu alıcısı gibi görüntü kaynaklarının ses ve görüntüsünü bina içerindeki istenilen noktadaki TV, Ekran yada video wall gibi cihazlara aktarabilmektedir.