Merhaba Arkadaşlar,

Kablosuz görüntü paylaşımı ile ilgili piyasada onlarca cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlar kullanım amaçlarına ve ihtiyaçlarınızı doğru belirleyerek kullanmanız durumunda sizleri üzmeyecektir. Bu yüzden öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemek gerekir.
Biz bu yazımızda Crestron’un Kablosuz Görüntü Paylaşım ve Yönetim Cihazı Olan AM-101 cihazını tanıtacağız.

   

BYOD akımının öncü ürünlerinden biri olan Crestron Airmedia , Lokal ağınıza bağlanarak; İster Iphone,Ipad gibi IOS cihazlardan ister Android tablet ve telefonlardan isterseniz de MAC veya Windows PC ler üzerinden kablosuz olarak sunum,döküman , fotoğraf ve videolarınızı 1920 x 1080 p FUll HD olarak paylaşmanızı sağlamaktadır.

Aynı anda 32 faklı kullanıcının bağlanabildiği , bu 32 kişinin bir yönetici üzerinden hangilerinin ekranın hangi bölgesine görüntü yollayabileceğinin yönetildiği bir cihazdır.

Quad Screen Desteği ile Tek ekranı 4 e bölerek , 4 farklı kullanıcının aynı ekrana görüntü paylaşmasına izin vermektedir.

Remote view özelliği ile toplantıya katılamayan bir kişi toplantıyı uzaktan izleye bilmektedir.
Crestron Conected özelliği ile Projeksiyon cihazının aç kapa kontrolleri de yapılabilmektedir.
Bazı rakip markalardaki gibi herhangibir dongle yada aparak kullanımı gerektirmez. DOngle kullanılan cihazlarda , dongle kaybolması kırılması yada sınırlı kullanıcı gibi limitleri yoktur.

Ayrıca Crestron Otomasyon sistemi ile direk entegre olarak DOkunmatik panel yada Mobil uygulamarla çalışabilmektedir.